2014 m. balandžio 12 d., šeštadienis

Kaip padaryti medinį vardinį čiulptuko laikilį

Sveiki,

Šį kartą noriu įkelti pamokėlę kaip padaryti medinį vardinį čiulptuko laikiklį mažyliui. Kai pati pradėjau juos daryti, tai niekur neradau kaip padaryti. Dabar man vis parašo ir paklausia kaip reikia daryti. Aš tiksliai nežinau kaip reiktų daryti, bet įkeliu nuotraukas kaip pati darau. Gal kam padės :)

Pradžioj susidedu karoliukus kaip viskas turėtų atrodyti. Ilgį planuoju nuo 25 iki 30 cm. Ne ilgesnį, nes jau ir 30 cm. kūdikėliui ilgokas, bet kaip sakoma: išaugimui :). Ilgį skaičiuoju kartu su kilpele čiulptukui perverti. Dažniausiai veriu ant 1-1,5 mm gumelės arba ant vaškuotos juostelės.


Pradedu verti nuo užsegimo, padarydama kilputę:
Tada ant abiejų virvelių (gumelių) veriu sudėliotus karoliukus. Tik veriant raideles atkreipkite dėmesį, kad jas teisingai suverti :). Į tarpus karts nuo karto dar surišu mazgelius, kad tvirčiau laikytų.Maždaug nuo pusės toliau veriu tik ant ilgesnės virvelės.


Viską suvėrus, darau kilputę, kurios pagalba bus tvirtinamas čiultukas. Kilpelėje dar pridedu mažų karoliukų, aišku nebūtinai :).Surišu paprastu mazgeliu ir su likusia virveles dalimi grįžtu iki laikiklio vidurio karts nuo karto perrišdama mazgeliais.


Likusius virvelės galus surišu atrpusavyje.

Surištus virvelės galiukus dar kartą perveriu per karoliukus, jei pavyksta dar perrišu. Per karoliukus-figurėles, trečia kartą dažniausiai nepavyksta perverti.


Tarp karoliukų paslepiu nukirptus virvelės galus ir mazgelius patampydama patį laikiklį. Viskas :)
Sėkmės darant, jei kils klausimų, rašykit, padėsiu :).


2 komentarai: